5. ZÁŘÍ - 8. ZÁŘÍ 2024
Okolí rozkoše

O fiestě

Balonové létání je pevně spojeno se společností DLNK s.r.o. A tato společnost v roce 2019 oslavila 25 let od svého založení. Takže jsme se rozhodli zorganizovat něco, co tu nikdy nebylo. Obvykle je možné na obloze náchodského regionu vidět společný let maximálně tří horkovzdušných balonů. V roce 2019 byla založena tradice, která pokračuje. 5. ročník v roce 2023 přivítá opět kolem 30 horkovzdušných balonů. 

Celkem plánujeme 6 letů. Podvečerní lety budou koncipovány jako soutěžní, poletí se "liška". Soutěž spočívá v tom, že ze startovní plochy odletí první balón "liška" a ostatní balony startují chvilku po něm a lišku sledují. Liška někde přistane a ostatní balóny se snaží dostat na její místo přistání. A komu se to povede nejpřesněji, ten vyhrává. Tyto lety plánujeme ve spolupráci s okolními městy, kde bychom rádi startovali. V koši lišky by měl být příslušný starosta, který vítězi soutěže předá pohár starosty. A pokud se náš plán podaří, plánujeme každý podvečerní start z jiného města v okolí. O tyto lety čekáme velký zájem veřejnosti, startovací plocha bude ve spolupráci s městem připravena a zabezpečena. 

Naopak ranní starty budeme plánovat dle aktuálního počasí a směru větru. Tak aby balóny přeletěly něco zajímavého. Plánujeme přeletět Rozkoš, Orlické hory, nebo třeba například česko-polskou hranici.

Držte nám palce, aby vyšlo počasí.